Представники Вищої школи взяли участь у зустрічі з Нобелівською лауреаткою Надею Мурад

Повернутися
22.05 2023

22 травня представники Вищої школи публічного управління взяли участь у зустрічі із лауреаткою Нобелівської премії миру, авторкою глобального кодексу поведінки для осіб, які збирають та використовують інформацію про систематичне сексуальне насильство в умовах конфлікту, Кодекс Мурад Надею Мурад.

Захід відбувався за участі Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко у Центрі допомоги врятованим у Києві, що створений Урядом України у партнерстві з UNFPA.

До зустрічі долучилися основні українські стейкхолдери та представники міжнародних проєктів, які забезпечують навчання і підвищення кваліфікації з питань протидії та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Зокрема, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національної соціальної служби України, Національної поліції України, Тренінгового центру прокурорів, Фонду Доктора Муквеге, Асоціації юристок України ЮрФем тощо.

Під час зустрічі обговорювалися питання і досвід використання Кодексу Мурад, зокрема при проведенні тренінгів для різних груп фахівців.

Кодекс Мурад бере коріння в міжнародному праві, зокрема в основоположних правах людини — правах потерпілих на гідність, приватність, здоров’я, безпеку, доступ до правосуддя, правду та на ефективний юридичний захист. Таким чином, Кодекс відображає загальні, незаперечні основні стандарти, які повинні застосовуватися всіма суб’єктами в усіх контекстах, щоб заохочувати підхід, орієнтований на інтереси потерпілих. Кодекс містить у собі стандарти, що застосовуються до фізичних осіб та організацій, які повинні інтегрувати ці стандарти у системи, політики, процедури, контракти та практику.

Загалом Кодекс Мурад був покладений в основу першої типової програми підвищення кваліфікації для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, і надання допомоги постраждалим, що розроблена фахівцями НАДС та Вищої школи. Минулого року навчання за програмою пройшли 98 фахівців.

новини\анонси