Перше засідання Книжкового клубу

Повернутися
05.06 2024

«Підтримка ментального здоров’я в умовах війни» —  такою актуальною для сьогодення темою стартував 5 червня Книжковий клуб Вищої школи, відкрита добровільна спільнота для ознайомлення та обговорення творів, присвячених проблематиці, дотичній до публічного управління.

«В рамках місяця, присвяченого підвищенню обізнаності про ментальне здоров’я, ми вирішили розпочати роботу нашого книжкового клубу з цієї надзвичайно актуальної теми, — підкреслила директорка Вищої школи та модераторка зустрічі Юлія Лихач. — Збереження психічного здоров’я посідає одне з перших п’яти місць серед ключових викликів сьогодення, тому зрозуміло, що ця проблематика ще довго буде залишатися вкрай важливою. З цією метою у Вищій школі розроблено та впроваджено 4 програми підвищення кваліфікації, спрямовані на психосоціальну підтримку, адаптацію та розвиток психологічної компетентності публічних службовців. Додатково було вжито комплекс заходів щодо психоемоційної підтримки публічних службовців. Зокрема, організовано Всеукраїнський освітній онлайн-марафон «Емоційна стійкість публічного службовця», розроблено практичний посібник «Антистресова скарбничка» та сім відеороликів на тему «Техніки психоемоційної підтримки»».

Перша зустріч клубу була присвячена презентації книги Наталії Сабліної «Психологічна допомога та робота психолога з військовими та їх родинами у дні війни. Військова психологія». Авторка книги, кандидатка психологічних наук, Голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів, директорка Тренінгового Центру,  поділилася своїм досвідом роботи з військовими та їхніми родинами, а також дала практичні поради щодо підтримки ментального здоров’я в умовах війни. Вона розповіла про особливості психологічного стану людей, які пережили війну, про виклики, з якими вони стикаються, та про методи допомоги, які їм потрібні. Поради були корисними для всіх учасників клубу, адже вони стосуються всіх, хто переживає стрес та тривогу внаслідок війни. Після презентації книги учасники могли поділитися своїми думками та поставити запитання Наталії Сабліній.

Організатори Книжкового клубу сподіваються, що спільнота стане важливою платформою для саморозвитку та дозволить учасникам клубу отримати нові знання та практичні поради.
Пропозиції щодо тем і творів для обговорення на наступних засіданнях Книжкового клубу скидайте на адресу g.kazakov@hs.gov.ua

З книгами Наталії Сабліної з психології можна ознайомитися тут https://www.sablinatz.com/blank

новини\анонси