Новий курс Програми Ради Європи HELP

Повернутися
18.04 2024

18 квітня у Вищій школі стартував новий тренінговий курс HELP «Дискримінація та боротьба з расизмом, ксенофобією, гомофобією та трансфобією».

Співорганізаторами нового курсу стали Проєкти Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни», та «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні», НАДС та Вища школа адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Метою навчання є забезпечення індивідуальної траєкторії професійного розвитку публічних службовців, надання детального й доступного навчального ресурсу для розуміння питань дискримінації та протидії расизму, ксенофобії, гомофобії та трансфобії.

Як зазначила директорка Вищої школи Юлія Лихач під час відкриття, тематика курсу в умовах сьогодення актуальна та унікальна, цінність навчання полягає у можливості залученні публічних службовців, національних та міжнародних експертів до обговорення проблем дискримінації в українському суспільстві, аналізу міжнародних стандартів у цій сфері, вивчення досвіду інших країн і розвитку практичних навичок протидії дискримінації. «З проєктом HELP Вища школа має багаторічну співпрацю. Минулого року було реалізовано проєкт з питань внутрішнього переміщення, за яким пройшли навчання 42 публічних службовців. У сьогоднішньому курсі 80 осіб виявили бажання підвищити свої професійні компетентності. То ж ми впевнені в успішній реалізації нашого нового спільного курсу», — резюмувала Юлія Лихач.

З вітальними словами до учасників також звернулися Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби, Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Ольга Костенко, міжнародна менеджерка Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, Іван Вервейко, Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ганна Колесник, Голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань захисту прав людини, Ерленд Фалк, Заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні.

Зауважимо, що програма із 7 модулів включає дослідження проблем дискримінації, з якими стикаються різні спільноти, а також ключові терміни та визначення, пов’язані з відповідними групами. Окрему увагу приділено аналізу положень українського законодавства, яким заборонено дискримінацію та європейському антидискримінаційному праву.

Тьюторками курсу є Оксана Гузь, адвокатка, партнерка Адвокатського об’єднання “ПРОВЕ”; Валентина Лісовська, завідувачка Центру професійного розвитку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вищої школи; Вікторія Поліщук, адвокатка, медіаторка, Голова Комітету з трудового права НААУ, керівниця Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ.

У перший день навчання учасникам презентували платформи HELP та Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, у тому числі під час війни».

Також із тьюторками учасники обговорили структуру курсу та його адаптацію до національного контексту. Детально зупинилися на дискримінації за національною ознакою, а також реалізації права на безоплатну правничу допомогу представників національних меншин в Україні. Про досвід системи БПД у посиленні своєї спроможності щодо ефективного супроводу справ, пов’язаних із дискримінацією, слухачі говорили із Наталією Марчук, заступницею директора Координаційного центру з надання правничої допомоги.

Зазначимо, що проєкт триватиме 2,5 місяці. За результатами навчання учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

новини\анонси