Науково-практична конференція «Європейські орієнтири публічного управління»

Повернутися
12.05 2023

12 травня на базі Західноукраїнського національного університету відбулась науково-практична конференція «Європейські орієнтири публічного управління», організована Національним агентством України з питань державної служби у співпраці з Вищою школою публічного управління та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу .

«Ми усвідомлюємо, що статус кандидата на членство в ЄС є поштовхом для запровадження нових стандартів європейського управління. І саме тому важливо, щоб наша робота ґрунтувалась на глибокому аналізі даних, ефективних консультаціях та діалозі з усіма зацікавленими стейкхолдерами», – зазначила у вступному слові Голова НАДС Наталія Алюшина.

На думку Голови Національного агентства України з питань державної служби, важливо говорити про посилення інституційної спроможності публічної влади у сфері європейської інтеграції.

«НАДС робить все, аби сучасна система професійного навчання публічних службовців була відкритою до ідей, технологій та інновацій. Вища школа публічного управління, як підвідомчий освітній заклад НАДС, об’єднує експертну мережу фахівців з питань євроінтеграції. Це дозволяє будувати своєрідний коворкінг ділових і дружніх партнерських стосунків», – розповіла Наталія Алюшина.

Звертаючись до присутніх, ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий зазначив: «Незважаючи на те, що війна триває в Україні, вже зараз ми думаємо про повоєнне відновлення країни. Україні необхідно продовжувати реформи, і не лише тому, що їх проведення від нас вимагає Європейський Союз. Реформи – це, насамперед, про рівень відповідальності кожного з нас за процеси, які відбуваються в політичній, економічній, соціальній і гуманітарній сферах та досягнення Україною суттєвого поступу в цих сферах. Нині на порядку денному – адаптація національного законодавства до європейського правового простору, поглиблення інтеграції українського бізнесу до ринків ЄС, практичне запровадження «безвізів» у різних сферах, подальша секторальна інтеграція тощо.

«Війна, розвʼязана росією проти України, сприяла проєвропейському обʼєднанню нації та прискорила євроінтеграційні процеси в державі. 2022 рік став роком випробування для усієї країни та для системи органів державного управління. Ми довели, що в цих обставинах виконавча гілка влади та органи місцевого самоврядування мають працювати швидко, ефективно та злагоджено. Наша мета сьогодні – впровадити кращі європейські практики державного управління», – зауважив заступник голови Тернопільської обласної військової адміністрації Віктор Устенко.

Про завдання української держави у контексті євроінтеграції, розвиток та утвердження стандартів державної мови розповів голова Національної комісії зі стандартів державної мови Володимир Мозгунов.

Під час пленарного засідання директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач презентувала досвід установи щодо професійного розвитку публічних службовців з питань європейської інтеграції та наголосила на необхідності об’єднання зусиль усіх провайдерів освітніх послуг для побудови системи професійного навчання у сфері євроінтеграції та адаптації законодавства до права ЄС.

Під час пленарного засідання до учасників конференції звернулися ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, проректор із навчальної роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Анатолій Мельниченко, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець, перший проректор з науково-педагогічної роботи Національного лісотехнічного університету України Олександр Сушинський, директорка навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка Лариса Комаха, координатор програми Регіональної школи публічного управління (ReSPA) Генті Джаджіу, менеджерка проєкту MATRA Маріана Цірельсон, заступниця генерального секретаря Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування Пенні Кларк, голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук.

Конференція стала завершальним заходом у рамках Тижня Європи та проводилася з метою інтеграції зусиль у пошуку дієвих підходів до розв’язання актуальних теоретичних, методологічних та практичних викликів, пов’язаних з формуванням та функціонуванням ефективної системи публічного управління відповідно до принципів державного управління SIGMA. За результатами конференції планується видання колективної монографії «Європейські орієнтири публічного управління».

новини\анонси