На базі Вищої школи публічного управління формується пул тренерів з питань перехідного правосуддя

Повернутися
10.05 2023

10 травня 2023 року на базі Вищої школи публічного управління відбувся тренінг для тренерів з питань перехідного правосуддя, який реалізовано у партнерстві  з проєктом MATRA «Належне врядування та доброчесність у публічному секторі в Україні», що реалізується за підтримки МЗС Королівства Нідерландів та Гаазької академії місцевого самоврядування.

Про важливість перехідного правосуддя, як для публічних службовців,  так і для всіх громадян України наголосила у вітальному слові до учасників та учасниць навчання Голова НАДС Наталія АЛЮШИНА.

У свою чергу, Гаазькою академією місцевого самоврядування розроблено онлайн-курс на тему перехідного правосуддя для потреб публічних службовців, який допоможе  слухачам опанувати основні принципи, завдання  та  механізми застосування правосуддя перехідного періоду, як інструменту поствоєнного відновлення справедливості та  покарання воєнних злочинців.

 «Наразі на базі Вищої школи формується «пул тренерів», які в майбутньому забезпечуватимуть поширення знань з перехідного правосуддя серед публічних службовців. Такий крок забезпечить належний рівень професіоналізації публічних службовців з питань  постконфліктного врегулювання, встановлення справедливості, покарання за найбільш тяжкі злочини, пов’язані з порушенням прав людини та зневажанням людської гідності», – підкреслила Голова Агентства.

До участі у навчанні долучилися представники центральних органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів, а також регіональні координатори Уповноважено Верховної Ради України з прав людини та  судді.

новини\анонси