Міжнародні практики оцінювання професійної компетентності при зайнятті посад публічної служби

Повернутися
24.11 2023

Під такою назвою у Центрі оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби Вищої школи публічного управління відбувся круглий стіл, який проводився спільно з НАДС та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.
Метою заходу стало обговорення питань удосконалення інструментів та процедур оцінювання професійної компетентності публічних службовців при зайнятті посад публічної служби, вивчення міжнародних практик та обмін досвідом щодо оцінювання професійної компетентності публічних службовців при зайнятті посад публічної служби.
Як наголосила у вступному слові Голова НАДС Наталія Алюшина, питанням відбору й оцінювання персоналу публічної служби з огляду на стратегічний курс України до Європейського Союзу приділяється значна увага. Орієнтиром для України вважають європейські принципи державного управління програми SIGMA, що визначають державну службу як професійну, доброчесну, політично нейтральну, орієнтовану на громадян. «В період воєнного стану в нашій країні призупинено конкурсну процедуру. Ми швидко адаптувалися, а зараз можемо проаналізувати й запропонувати шляхи повернення та удосконалення конкурсної процедури. Час та технології пропонують нові можливості, які будуть впроваджуватися в роботу. Для нас постає важливе завдання – зробити процедуру відновленого конкурсного відбору прозорою, дієвою, яка відповідатиме цінностям, загартованим війною, та європейським орієнтирам».
Особливості вступу на публічну службу, оцінювання професійної компетентності публічних службовців при зайнятті посад та принципи діяльності органів, які регулюють кадрову політику у сфері публічної служби в Україні та країнах ЄС, у своїх виступах розкрили Фаустін Бентаберрі, керівник департаменту Головного управління адміністрування та державної служби Міністерства трансформації та державної служби Французької Республіки, Еріка Тоджер, керівник відділу кадрової політики Державної канцелярії Латвії, Юлія Марушкевич, директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС.
Про те, як відбувається оцінювання професійної компетентності при зайнятті посад публічної служби, про діяльність агентств та органів виконавчої влади, які виконують функції оцінювання, а також про переваги та виклики, що виникають при оцінюванні поділилися з учасниками заходу Юлія Лихач, директор Вищої школи публічного управління, Парвіз Казімов, начальник відділу психологічної оцінки та діагностики Державного екзаменаційного центру Азербайджанської Республіки, та Нурсултан Бекінов, директор департаменту стратегічного планування та аналізу Агентства Республіки Казахстан у справах державної служби.
Нагадаємо, що Центр оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби Вищої школи – сучасний модернізований технічно оснащений майданчик, який забезпечує централізоване оцінювання професійних компетентностей кандидатів під час проходження конкурсу на зайняття посад державної служби. Окрім того, здійснює екзаменування на визначення рівня володіння державною мовою та забезпечує складання ЄДКІ з публічного управління та адміністрування тощо.
Також додамо, що Вищою школою було розроблено інформаційно-аналітичну довідку “Міжнародні практики оцінювання професійної компетентності при вступі на публічну службу – досвід для України”. У посібнику зібрано проаналізований досвід багатьох європейських країн, який стане в нагоді при підготовці та проведенні конкурсних відборів як для служб управління персоналом, так і для публічних службовців.

новини\анонси