Круглий стіл з питань запобігання та протидії насильству

Повернутися
28.02 2024

27 лютого відбувся круглий стіл «Розвиток інституційної та кадрової спроможності суб’єктів міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству».

Організаторами стали Вища школа публічного управління спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та Національною соціальною сервісною службою України. Захід відбувся за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Військова агресія російської федерації проти України не тільки загострила актуальність питання насильства у нашому суспільстві, але й підняла пріоритетність питання запобігання та протидії усім проявам насильства на інший рівень. «Розв’язати питання насильства в українському суспільстві ми можемо лише спільними зусиллями, – зазначила під час відкриття Голова НАДС Наталія Алюшина, – сьогоднішній захід свідчить про можливість консолідації зусиль відповідних державних органів, громадських організацій, закладів освіти, міжнародних інституцій та проєктів міжнародної технічної допомоги, експертів та експерток».

Виконання завдань та заходів Державної соціальної програми неможливе без формування у публічних службовців професійних компетентностей з питань запобігання та протидії насильству. На цьому наголосила Катерина Левченко, Урядова Уповноважена з питань гендерної політики. «Сьогодні ми говоримо не загалом про проблему, а розбираємо по цеглинках усі питання, та шукаємо практичні шляхи вирішення, – зазначила Катерина Левченко. – Професійне навчання з питань запобігання та протидії гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству дуже важливе з погляду формування цінностей, поглядів, закон не буде працювати, якщо відсутні ці поняття. Спільними зусиллями, переконана, ми досягнемо успіху. Уніфікація підходів допоможе знайти унікальні меседжі та підходи, які необхідні кожній конкретній аудиторії».
Зазначимо, що НАДС у межах своїх повноважень координує діяльність щодо підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, керівників місцевих (військових) державних адміністрацій та їх перших заступників, депутатів місцевих рад, зокрема з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Щороку у Вищій школі та регіональних центрах підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, керівників та працівників державних і комунальних установ та організацій проходять навчання з питань гендерної рівності та недискримінації тисячі стейкхолдерів.

Лише 2023 році у 18 регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі за загальними короткостроковими програмами підвищення кваліфікації пройшли навчання з питань забезпечення гендерної рівності на державній службі понад 10 тисяч осіб, серед яких 6 562 державних службовці, 3 235 посадових осіб місцевого самоврядування.

Також, у 2023 році НАДС розроблено та затверджено типову навчальну програму «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству».

Завдяки співпраці Вищої школи та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, розпочав діяльність Національний тренінговий центр з питань запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству.

Упродовж 2023 року Національним тренінговим центром реалізовано 9 тренінгів, навчання за якими пройшли 324 державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та фахівців соціальних служб. Разом з тим, на базі Вищої школи підготовлено 43 сертифікованих тренери за трьома програмами.

Як зазначила директорка Вищої школи Юлія Лихач, успішна діяльність у галузі запобігання та протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому насильству, потребує посилення міжвідомчої координації, і такий потужний комунікативний захід є гарним прикладом координації між основними стейкхолдерами. «Хочу висловити надію на те, що й у майбутньому Вища школа та Національний тренінговий центр будуть дієвою платформою для ефективної комунікації та дієвого розв’язання усіх питань, пов’язаних з організацією навчання публічних службовців у цій сфері».
До обговорення національної системи навчання з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, та пропозицій щодо її подальшої модернізації (з урахуванням завдань Уряду) долучилися також Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України, Василь Луцик, Голова Національної соціальної сервісної служби України, Павло Замостян, Заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Додамо, що участь у круглому столі взяли майже 150 осіб, представників структурних підрозділів центральних органів влади, обласних військових адміністрацій, міжнародних партнерів, освітніх закладів, громадських організацій, до повноважень яких відносяться питання гендерно зумовленого, зокрема домашнього, насильства.

У рамках заходу також відбулося представлення результатів національного опитування органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо визначення їх навчальних потреб з питань протидії та попередження гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству.

новини\анонси