Інструменти інтеграції гендерного підходу в процес формування політики

Повернутися
07.08 2024

Під такою назвою 6 серпня Вища школа розпочала тренінг для державних службовців, відповідальних за реалізацію гендерних питань, Міністерства юстиції України. Програма розроблена Вищою школою спільно Мін’юстом та Представництвом ООН Жінки в Україні.

Гендерна нерівність залишається однією з найгостріших проблем сучасного світу, і Україна не є винятком. Статистичні дані свідчать про значні розриви між жінками та чоловіками в заробітній платі, представництві в органах влади та інших сферах життя. Війна ще більше посилила ці дисбаланси. Саме тому інтеграція гендерного підходу в усі сфери державної політики та професійне навчання є нагальною необхідністю.

Метою такого навчання є підвищення рівня обізнаності про сутність гендерної політики, функціонування інституційного механізму її реалізації, повноваження відповідальних структурних підрозділів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, гендерні аспекти державної служби, зміст гендерно орієнтованого врядування та інструменти його реалізації органами публічної влади.

Джулія Брусард, заступниця Представниці ООН Жінки, у вступному слові зауважила, що це масштабний тренінг із 20 годин теоретичних  практичних модулів щодо застосування конкретних гендерних елементів та механізмів. Пані Джулія висловила сподівання, що подібне навчання матиме вклад до гендерно чутливого відновлення та переможного процвітання України.

Отримані на тренінгу знання та навички дозволять учасникам ефективніше інтегрувати гендерний підхід у свою роботу, розробляти та реалізовувати гендерно чутливі політики, а також сприятимуть забезпеченню рівних прав та можливостей для всіх.

Міжнародне співробітництво, зокрема, з Представництвом ООН Жінки, відіграє важливу роль у цьому процесі, надаючи експертну підтримку та сприяючи обміну досвідом. На цьому акцентувала директорка Вищої школи Юлія Лихач. «Гендерна рівність – це не окремий напрямок, а наскрізний принцип, який має бути врахований на всіх рівнях державного управління. Вища школа системно працює над розвитком програм з гендерної рівності, адаптуючи їх до нових викликів та міжнародних стандартів. Співпраця з ООН Жінки дозволяє нам розробляти інноваційні програми.

Це програми, що стосуються  реалізації гендерної політики, міжнародно-правове забезпечення, гендерного підходу в управлінні людськими ресурсами на держслужбі, проведення гендерного аудиту, інтеграція гендерного підходу у місцеві політики, плани, бюджети тощо. Одна з нових програм – «Гендерний мейнстримінг в процесі євроінтеграції», навчання за якою розпочнеться найближчим часом та допоможе наблизитися до європейських стандартів у цій сфері». 

Вища школа постійно оновлює свої навчальні програми, щоб відповідати актуальним потребам ринку праці та викликам сучасного світу. Лише за 2023 рік понад 797 осіб пройшли навчання з питань гендерної рівності за різноманітними програмами. Цього року кількість учасників зросте до 1409, що свідчить про зацікавленість до цієї тематики серед публічних службовців.

новини\анонси