4 березня відбувся круглий стіл «Індекс ґендерної рівності: впевнений крок України на шляху євроінтеграції». Захід організовано за підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Мережа ґендерних аналітичних центрів», який реалізовує Український Жіночий Фонд. Учасники обговорили результати Індексу ґендерної рівності, розробленого для України, та його значення для подальшого впровадження європейських стандартів у сфері прав людини.
Зі вітальними словами виступили Ольга Стефанішина, Катаріна Матернова та Левченко Катерина.
Директорка Вищої школи Юлія Лихач наголосила на значущості освітніх ініціатив у забезпеченні гендерної рівності. Вона відзначила, що у 2024 році Вища школа публічного управління реалізувала 10 та розробила ще 5 програм підвищення кваліфікації, за якими навчання пройшли 1428 публічних службовців. Крім того, в установі проводиться робота щодо формування професійного пулу тренерів з питань гендерної рівності. Зокрема були підготовлені посібники для тренерів і тренерок та реалізовано 3 програми ТОТ за якими сертифіковано 69 осіб. Важливою формою професіоналізації є самоосвіта, зокрема на освітніх ресурсах Вищої школи розміщено 3 онлайн-курси, що дозволяють ширшому колу фахівців здобути необхідні знання з гендерної рівності.
Керівниця Національного тренінгового центру з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству Наталія Щербак розповіла про роботу центру в напрямі протидії насильству. Вона підкреслила важливість міжвідомчої взаємодії у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, а також про програми, що стосуються реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Додатково:
Індекс ґендерної рівності – це аналітичний інструмент, який оцінює рівень рівності між жінками та чоловіками у ключових сферах життя: робота, гроші, знання, час, вплив і здоров’я. Він розроблений Європейським інститутом ґендерної рівності (EIGE) і використовується в країнах ЄС з 2010 року. Його впровадження в Україні є важливим кроком у процесі євроінтеграції, оскільки дозволяє вимірювати та аналізувати прогрес у забезпеченні рівних можливостей для всіх громадян. Згідно з результатами, Україна посіла 20-те місце серед 27 країн ЄС, демонструючи найближчі до середньоєвропейських показники у сферах «Здоров’я», «Гроші» та «Час».
Переглянути Індекс українською мовою можна за посиланням. Англійською мовою – тут.