Гендерно орієнтоване врядування. Тренінг

Повернутися
19.10 2023

У рамках Школи ґендерного мейнстримінгу відбувся дводенний тренінг «Гендерно орієнтоване врядування».

Учасниці обговорили питання гендерно орієнтованого врядування як складової належного врядування органів публічної влади, міжнародні та вітчизняні нормативно-правові документи із забезпечення гендерної рівності, методи гендерного аналізу для прийняття ефективних управлінських рішень, гендерні аспекти державної служби та служби в органах місцевого самоврядування та ін.

Тренерами заходу стали Оксана Ярош, д-р.політ.наук, доцентка, консультантка НДІ, та Наталія Тарасенко, Голова Ради ГО «Паритет», радниця голови Житомирської ОДА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, експертка НДІ з питань гендерно орієнтованого врядування.

Зазначимо, що Школу ґендерного мейнстримінгу було започатковано у 2023 році Вищою школою публічного управління спільно з НАДС за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ) та Швеції й за ініціативи Віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

Впродовж серпня-вересня за цим освітнім проєктом підвищили кваліфікацію 15 державних службовців категорії «А» та 86 – категорій «Б» та «В».

Наразі триває підготовка онлайн курсу «Ґендерний підхід у публічному управлінні», що стане частиною програми підвищення кваліфікації державних службовців. Над розробкою працюють експерти НДІ спільно з НАДС та Вищою школою.

Цьогоріч у рамках Рішельє-форуму публічної служби вже утретє відбувся семінар з питань гендерної рівності, який був присвячений питанням трансформації жіночого лідерства в умовах війни.

Зауважимо, що кількість тем і програм з питань державної ґендерної політики щороку зростає. Зростає також й інтерес до них з боку публічних службовців. Минулого року в регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі публічного управління навчання з питань ґендерної рівності та недискримінації пройшли понад 5 тис. осіб.

новини\анонси