Фаховий семінар «Запобігання та протидія домашньому насильству»

Повернутися
07.12 2023

6 грудня Вища школа публічного управління спільно з Всеукраїнською асоціацією центрів надання адміністративних послуг та Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні провели фаховий семінар «Запобігання та протидія домашньому насильству» для працівників ЦНАП.

В Україні активно реалізується державна політика у сфері запобігання та протидії зокрема гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству. І на сьогодні вже прийнято важливі законодавчі та інші нормативні акти з цього питання, Україна приєдналась до Стамбульської конвенції, інших ключових міжнародних правових інструментів та ініціатив у цій галузі, активно йде процес інституційної розбудови та розвитку міжвідомчої взаємодії на усіх рівнях.

Центри надання адміністративних послуг мають стати одним із ключових елементів нової системи міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому рівні, зокрема, в об’єднаних територіальних громадах.

Тренерами заходу стали Юлія Савельєва, кандидат філософських наук, Михайло Городок, Президент «Української Асоціації емоційно-фокусованої терапії». Вони ознайомили працівників ЦНАП з основними поняттями (гендер і стать, гендерні ролі, гендерні стереотипи, гендерно зумовлене та домашнє насильство тощо), актами міжнародного та національного законодавства з питання протидії та запобіганню насильству за ознакою статі та домашньому насильству.

Також учасники розглянули алгоритми допомоги постраждалій особі у випадку домашнього насильства, психологічними аспектами цієї роботи тощо. За результатами семінару усі учасники отримують сертифікат підвищення кваліфікації державного зразка (0, 2 ЄКТС).

Зазначимо, що Національним тренінговим центром з питань запобігання та протидії домашньому насильству Вищої школи в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» було проведено ряд інших заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації держслужбовців і представників ОМС у сфері протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству. Зокрема, відбулися тренінги для фахівців Тернопільського, Закарпатського, Київського, Херсонського регіонів.

новини\анонси