Адаптація ветеранів та ветеранок до роботи на публічній службі

Повернутися
30.07 2024

Повернення ветеранів до цивільного життя – складний процес, що вимагає підтримки як від держави, так і від суспільства. Успішна реабілітація можлива лише за умови тісної співпраці між державними органами, громадськими організаціями та самими ветеранами, що дозволить розв’язати багато проблем.

Вища школа розробляє та реалізує програми підвищення кваліфікації, навчання, тренінги для фахівців, щоб навчити комунікувати, створити безпечний простір для ветеранів, зрозуміти їхні потреби та особливості, а також надати необхідну підтримку. На цьому акцентувала директорка закладу Юлія Лихач під час відкриття 30 липня дводенного тренінгу для працівників служб управління персоналом за програмою «Адаптація ветеранів та ветеранок до роботи на публічній службі».

Зазначимо, що програму розроблено Вищою школою спільно з НАДС та Регіональним фондом «Реформа державного управління у країнах Східного партнерства», GIZ.

Протягом двох днів зі слухачами працюватиме військова психологиня, кризова інтервентка, експертка з розвитку лідерів та команд Олена Нікольська. Під час тренінгу учасники отримають практичні знання та навички, необхідні для ефективної взаємодії з ветеранами та їхніми сім’ями. Вони зможуть розібратися з основними психологічними бар’єрами, які виникають при поверненні ветеранів на роботу, та навчаться будувати довірливі відносини з ними. Крім того, отримають уявлення про весь шлях ветерана від демобілізації до повернення на робоче місце.

Додамо, що у Вищій школі питанням психологічної реабілітації, психосоціальної підтримки, професійної адаптації приділяється велика увага. Цього року для розв’язання актуальних питань психосоціальної підтримки та реінтеграції до цивільного життя ветеранів і ветеранок спільно з НАДС, «Міжнародною асоціацією психологів та тренерів-експертів» та Профспілкою працівників державних установ України проведено Міжнародну конференцію з питань взаємодії публічних службовців з військовими, ветеранами/ветеранками та членами їхніх родин «ВИКЛИК Є!».

Спільно з Регіональним фондом «Реформа державного управління у країнах Східного партнерства», GIZ, розроблено програму «Підтримка ментального здоров’я в умовах війни». Навчання за програмою пройшли 110 представників служб управління персоналу органів державної влади.

В червні 2024 року під час навчального семінару для держслужбовців категорії «А» «Людиноцентричні цінності у формуванні організаційної культури на публічній службі» окремим блоком було розглянуто місце та роль організаційної культури у процесах модернізації державної служби, в тому числі культури взаємодії та комунікації з ветеранами.

новини\анонси