16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства

Повернутися
28.11 2023

Вища школа приєдналася до глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка триває з 25 листопада до 10 грудня.

Акція покликана звернути увагу суспільства на проблему гендерно зумовленого насильства, сприяти його превенції та поінформувати про можливості допомоги постраждалим.

28-29 листопада Національним тренінговим центром з питань протидії гендерно зумовленому насильству Вищої школи організовано навчальний захід для представників ОМС, громад Київщини та Херсонщини.

Протягом двох днів з учасниками працюватимуть тренери:

  • Ірина КОСТЮЧЕНКО, завідувач відділу розвитку тренерської майстерності Вищої школи публічного управління, кандидат психологічних наук.
  • Олександра ТРАЧ, начальник відділення для жінок і дітей, які постраждали від домашнього насильства ЦСПД у Львівській області.
  • Світлана ЄВЧЕНКО, головна спеціалістка управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.
  • Тетяна КОЛОМІЄЦЬ, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Досвідом громади у розбудові системи запобігання та протидії насильству також поділиться Тетяна ЗОТОВА, директор Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Слухачі вивчатимуть алгоритми розв’язання  питань, пов’язаних із гендерно зумовленим насильством, надання підтримки постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, особливості комунікації з постраждалими особами, а також розглянуть стереотипи, міфи та відповідне законодавство.

Зазначимо, що у Вищій школі за цей період було проведено ряд інших заходів, зокрема, підвищення кваліфікації держслужбовців і представників ОМС, які здійснюють заходи у сфері протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству. У рамках співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) відбулися тренінги «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству» для фахівців Тернопільського, Закарпатського, Київського регіону. Метою проведення стало підвищення рівня обізнаності публічних службовців щодо запобігання, виявлення, протидії домашньому насильству та реагування на такі випадки.

Довідково
У 2023 році 3,6 мільйона людей в Україні потребують доступу до послуг із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство. 90% з них – жінки та дівчата. Актуальна для українського суспільства проблема стає ще складнішою в час повномасштабної війни, коли мільйони зіштовхуються з викликами вимушеного переміщення, проживання в прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

новини\анонси