Прийняття закону про адміністративну процедуру стало ключовим кроком на шляху до вступу України в ЄС. Це був один із двох важливих критеріїв для отримання статусу кандидата, що забезпечує прозорість та ефективність у державному управлінні, відповідаючи європейським стандартам.
Вища школа, як один із провідних закладів освіти, що здійснює професійний розвиток публічних службовців, уже другий рік поспіль проводить навчання з питань загальної адміністративної процедури.
Лише протягом 2024 року навчання за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Загальна адміністративна процедура» пройшли 1583 публічні службовці.
Основною метою програми було формування глибокого розуміння концептуальних основ загальної адміністративної процедури, зокрема системи теоретичних знань про правове регулювання порядку прийняття і виконання адміністративних актів. Важливим аспектом навчання стало опанування ключових умінь і навичок застосування адміністративного процедурного законодавства, а також практичних навичок, необхідних для фахівця у сфері публічного адміністрування.
У ході навчання учасники набули вміння аналізувати особливості адміністративної процедури та її значення в публічному адмініструванні, застосовувати системний підхід до аналізу законодавства про адміністративну процедуру, оцінювати етапи і стадії адміністративного провадження, а також розуміти сутність, форми і види адміністративних актів та їхні структурні елементи. Вони навчились інтерпретувати умови правомірності та протиправності адміністративних актів і визначати способи припинення їхньої дії.
Набуті знання та практичні навички допоможуть учасникам програми не лише підвищити якість управлінських рішень, але й забезпечити прозорість та законність адміністративних процесів.