Відбулася конференція «Використання штучного інтелекту в публічному управлінні: виклики, можливості, перспективи»

Повернутися
16.05 2025

16 травня відбулася міжнародна науково-практична конференція «Використання штучного інтелекту в публічному управлінні: виклики, можливості, перспективи». Ця освітня ініціатива організована Вищою школою та НАДС за підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського, Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС, проєкту Ради Європи «HELP», Фонду Ганса Зайделя, Академії фінансового моніторингу, Державного університету «Житомирська політехніка» та Національного університету «Чернігівська політехніка».

На заході розглядалися актуальні питання та виклики подальшої інтеграції ШІ у сектор публічного управління. Обговорювалися як необхідність дотримання етичності та відповідальності при використанні ШІ, так і переваги оптимізації робочих процесів. Особливу увагу приділили питанням безпеки, конфіденційності та вразливостей ШІ.

Учасники відзначили великий потенціал використання ШІ задля автоматизації рутинних завдань, аналізу великих обсягів даних, покращення комунікації, оптимізації міського планування та пошуку рішень для покращення екологічної ситуації.

У вітальному слові, Голова НАДС Наталія Алюшина наголосила, що ми живемо в епоху змін та глобалізації штучного інтелекту. Незважаючи на песимістичні настрої, навіть у керівних структурах ЄС, її очікування щодо впровадження ШІ у публічне управління залишаються оптимістичними.

Також із вітальними промовами виступили:

  • Анатолій Мельниченко, Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • Неллі Яковлєва, Народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань прав людини та антидискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Ростислав Марчук, Директор Державного закладу післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу»
  • Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні

Директор Вищої школи, Юлія Лихач відзначила, що хоч ШІ і не замінить людину, проте все ще може бути інструментом для суттєвого підвищення ефективності роботи органів публічного управління. Вищою школою вже розроблено відповідні програми: «Основи штучного інтелекту для публічного службовця» та «Можливості використання цифрових технологій та штучного інтелекту в діяльності публічного службовця». У 2024 році понад 670 публічних службовців пройшли навчання за цими програмами, а лише за перше півріччя 2025 року їх успішно завершили ще 412 працівників сектору публічного управління.

У рамках заходу, учасники мали змогу почути перспективи застосування ШІ в публічному управлінні від таких експертів:

  • Ольга Козуб, Державний експерт експертної групи з розвитку інновацій, технологій, робототехніки та роботизації Міністерства цифрової трансформації України
  • Василь Сличко, Старший аналітик Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України
  • Василь Задворний, CGO та співзасновник сервісу неострахування здоров’я lilo
  • Софія Климчук, Юридичний консультант щодо політики в сфері ШІ при Міністерстві цифрової трансформації України

Крім того, міжнародним досвідом у цій сфері поділилися:

  • Кьості Вакевайнен, Директор Фінського інституту публічного управління HAUS
  • Павел Пуйсзо, Керівник відділу аналізу та звітності Коледжу Європи у Натоліні
  • Альбіна Овчаренко, Керівник відділу цифрового розвитку, Рада Європи

новини\анонси