8 травня відбулося відкриття програми з питань європейської інтеграції України у сфері економічної політики.
Цей проєкт реалізується Вищою школою спільно з проєктом «TIPSTER: торгівля, підтримка інтелектуальної власності та технічне регулювання» та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Учасниками програми стали 30 державних службовців, які опікуються питаннями європейської інтеграції та залучені до переговорного процесу у економічній сфері.
Цей курс охоплюватиме питання архітектури європейських інституцій, двостороннього співробітництва, організації переговорного процесу, адаптації державної служби до стандартів ЄС тощо.
Окрема увага буде присвячена питанням кібербезпеки, доброчесності та управлінню конфліктами.
У вітальному слові директорка Вищої школи Юлія Лихач привітала учасників із початком курсу та наголосила на його актуальності у рамках розпочатого процесу переговорів про вступ України до ЄС.
Перший модуль присвячений особливостям політик ЄС та функціонуванню інституцій ЄС. Під час тренінгу розглядалися історія та політика розширення ЄС, структура та функції його ключових інституцій. Крім того, учасники обговорили механізми імплементації реформ, а також поділилися власним позитивним досвідом щодо співпраці та підтримки з боку європейських інституцій.
Світлана Кустова, доцент кафедри євроінтеграційної політики Навчально- наукового інституту публічного управління та державної служби КНУ ім. Т. Шевченка презентувала учасникам алгоритми роботи вищих органів влади ЄС та підкреслила нестандартність системи функціонування ЄС у порівнянні із державною владою.