11 червня відбулося навчання за програмою «Стратегічні пріоритети забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури» для державних службовців категорії «А». Захід організовано у співпраці з НАДС та Національним інститутом стратегічних досліджень.
Однією із ключових складових національної системи стійкості України є критична інфраструктура. У реаліях війни її об’єкти перебувають під постійною загрозою, що здатне призвести до виникнення кризових ситуацій у будь який момент. Відтак для забезпечення її захищеності, безперервності роботи та відновлення державні службовці повинні володіти чітким розумінням ризиків, викликів і механізмів захисту, а також бути здатними оперативно ухвалювати ефективні рішення у кризових ситуаціях.
Ця програма охоплює ключові теми необхідні вищому корпусу державної служби для формування стратегічного бачення безпеки критичної інфраструктури та управління безпековими процесами з урахуванням європейських підходів та стандартів.
На відкритті заходу директор Вищої школи Юлія Лихач наголосила, що Вища школа розуміє актуальність підготовки державних службовців з питань національної стійкості. Тому вже 3 роки поспіль проводить навчання за цієї тематикою.
Крім того проводилося опитування державних службовців стосовно обізнаності щодо дій у разі виникнення загрози, що охопило майже 11 тисяч респондентів. Результати опитування ще раз продемонстрували актуальність навчання з питань національної стійкості та захисту критичної інфраструктури.
Олександр Суходоля представник Національного інституту стратегічних досліджень, розповів учасникам тренінгу про структуру і механізми функціонування об’єктів критичної інфраструктури в Україні, національну модель їх захисту, підходи до оцінювання вразливостей та управління ризиками.
Окрему увагу тренер приділив аспектам міжвідомчої взаємодії та міжнародної співпраці, зокрема у межах програм технічної допомоги та обміну досвідом з країнами-членами ЄС і НАТО.